نتایج جستجو برای عبارت :

آیه مودت

مودت اهل بیت شرط قبولی اعمال امت (به روایت اهل تسنن)
طبرانی عالم بزرگ اهل تسنن روایت کرده است:
۲۲۳۰- حدّثنا أحمد بن محمّد المرّیّ البغدادیّ قال: نا حرب بن الحسن الطّحّان قال: نا حسین بن الحسن الأشقر قال: نا قیس بن الرّبیع، عن لیث، عن ابن أبی لیلى، عن الحسن بن علیّ أنّ رسول اللّه صلّى الله علیه وسلّم قال: زَمُوا مَوَدَّتَنَا أَهْلَ الْبَیْتِ، فَإِنَّهُ مَنْ لَقِیَ اللَّهَ عَزَّ وَجَلَّ وَهُوَ یَوَدُّنَا دَخَلَ الْجَنَّةَ بِشَفَاعَتِنَا، وَ
 وَ مِنْ آیاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُمْ مِنْ
أَنْفُسِکُمْ أَزْواجاً لِتَسْکُنُوا إِلَیْها وَ جَعَلَ بَیْنَکُمْ
مَوَدَّهً وَ رَحْمَهً إِنَّ فِی ذلِکَ لَآیاتٍ لِقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ
(۲۱)
سوره الروم  آیه ۲۱.
و از نشانه ‏هاى او آن است که از جنس خودتان همسرانى براى شما
آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید، و میان شما و همسرانتان علاقه ‏ى شدید
و رحمت قرار داد بى شک در این (نعمت الهى،) براى گروهى که مى‏ اندیشند
نشانه‏ هاى قطعى است.
 پیام‏ها:
۱- 
هدف از ازدواج از نگاه قرآن
 وَ مِنْ آیاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُمْ مِنْ
أَنْفُسِکُمْ أَزْواجاً لِتَسْکُنُوا إِلَیْها وَ جَعَلَ بَیْنَکُمْ
مَوَدَّهً وَ رَحْمَهً إِنَّ فِی ذلِکَ لَآیاتٍ لِقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ
(۲۱)
سوره الروم  آیه ۲۱.
و از نشانه ‏هاى او آن است که از جنس خودتان همسرانى براى شما
آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید، و میان شما و همسرانتان علاقه ‏ى شدید
و رحمت قرار داد بى شک در این (نعمت الهى،) براى گروهى که مى‏ اندیشند
نشانه‏
#_ارتباط_و_انس_با_امام زمان(عج)_9
انس از راه دل و دوست داشتن ائمه(ع)به خصوص امام زمان (عج) از سفارشات اکید پیامبر(ص)است. خداوند متعال در قرآن می فرماید: 
من یُطِعِ الرَّسُولَ فَقَدْ أَطَاعَ اللَّهَ ...
کسی که از پیامبر اطاعت کند، خدا را اطاعت کرده...《1》
❤️ و بر طبق آیه مودت:
...ِ قُل لَّا أَسْأَلُکُمْ عَلَیْهِ أَجْرًا إِلَّا الْمَوَدَّةَ فِی الْقُرْبَىٰ ... بگو: «من هیچ پاداشی از شما بر رسالتم درخواست نمی‌کنم جز دوست‌داشتن نزدیکانم [= اهل بیتم‌]؛
آیه 23 سوره مبارکه شوری به آیه مودت معروف است. خداوند در این آیه به پیامبر صلّی الله علیه و آله و سلم دستور می‌دهد که به مسلمانان بگوید: برای پاسداشت و اجر رسالت، دوستی و مودت با نزدیکانش ـ اهل‌بیت علیهم السلام ـ داشته باشند.

... قُلْ لا أَسْئَلُکُمْ عَلَیْهِ أَجْراً إِلاَّ الْمَوَدَّةَ فِی الْقُرْبى‏ ...
بگو : از شما هیچ پاداشى جز مودّت نزدیکانم را ـ اهل بیت علیهم السلام ـ نمی‌خواهم.

آیه 23 سوره مبارکه شوری به آیه مودت معروف است. خداوند در این آیه به پیامبر صلّی الله علیه و آله و سلم دستور می‌دهد که به مسلمانان بگوید: برای پاسداشت و اجر رسالت، دوستی و مودت با نزدیکانش ـ اهل‌بیت علیهم السلام ـ داشته باشند.

... قُلْ لا أَسْئَلُکُمْ عَلَیْهِ أَجْراً إِلاَّ الْمَوَدَّةَ فِی الْقُرْبى‏ ...
بگو : از شما هیچ پاداشى جز مودّت نزدیکانم را ـ اهل بیت علیهم السلام ـ نمی‌خواهم.

سحرگاه بعثتِ مهرِ آفرینش است. محمد(ص) در گوشه‌ای از حرا آسمان را به تماشا نشسته است، و ستارگانی که حالا در ظلمت شب از تلالوء نور محمد چه شکوهی آفریده‌اند.
محمد(ص) تک واژه پر شکوه محبت خداوند است. محمد رمز پر راز هستی و گنجینه مهر خداست.
راستی که اگر محمد نبود ، مودت و عشق در دل های آدمیان تجلی نمی‌کرد و محبت در برهوت این جهان جوانه نمی‌زد. به نظر من خداوند، - آن حضرت مهربان ترین و آن محمد آفرین؛- مودت و عشق را فقط با یک سبب آفرید و تجلی داد، و آن چ
انقدر من و مستر در شخصیتهامون، علایقمون، رویاهامون و اهدافمون، دغدغه‌هامون و بروزات و سبک زندگی‌هامون با هم متفاوتیم که هر بار به چگونگیِ هم‌زیستی لذت‌بخشمون فکر میکنم به هیچ نتیجه‌ای نمیرسم جز اینکه واقعاً عشق و آرامش بین ما و زندگی ما اگر از مودت و رحمتِ کادوپیچ شده و یهوییِ پروردگار* و وعده‌ی خاصه‌ی او نیست؛ پس از چیه؟! 
و این از نشانه‌های اوست*...
+الحمدلله رب العالمین.
+عنوان: بیایید به باور مشترک میان ما و شما روی بیاوریم و به آن چی
تو قرآن دلنشینی که خدا بهمون هدیه داده یه «محبت» میبینیم و یه «مودّت». از دوره حفظ قرآنم یادم میاد که استاد میگفتن محبت برای قلبه و مودت برای قالب. بعد میگفتن که پیامبر برای اجر خودشون از ما مودت نسبت به اهلبیتشونو خواستن. میگفتن مودت یعنی ابراز عملی محبت قلبی. یعنی محبتمونو تو دلمون نگه نداریم. بریم راه ابرازشو یاد بگیریم و ابرازش کنیم. میگفتن ابراز محبت یعنی مراعات کردن حق محبوب. هر محبوبی حقی بر گردن ما داره که باید رعایت بشه. درباره اهلبی
#_ارتباط_و_انس_با_امام زمان(عج)_10
❤️ محبت (دوست داشتن) اهل بیت(ع)و به خصوص امام زمان(عج) چه سودی دارد❓ با توجه به آن چه از تبیین واژگان آیه مودت به دست آمد، روشن می شود که خداوند متعال در این آیه، مودت قربی را به عنوان مزد رسالت پیامبراکرم(ص)قرار داده است. مودت قربی به عنوان یک وظیفه واجب برای یکایک مسلمانان‍♂ است چنان که امام باقر (ع) در این باره می فرماید:《به خدا سوگند مودت محمد(ص) واهل بیتش از جانب خدا بر بندگان واجباست.》《1》 همچنین دقت در آیه
صبح امروز در دیدار جمعی از موکب داران عراقی: از صمیم قلب خودم و ملت ایران تشکر میکنم؛ هم از شما موکب داران که در ایام اربعین، کرامت و مودّت را به منتهادرجه میرسانید، هم از ملت بزرگ عراق و هم از مسئولین عراق که امنیت و زمینه را فراهم کردند و بخصوص از علما و مراجع بزرگ عراق که فضای زیارت و برادری را بین آحاد مردم و دو ملت فراهم کردند
عارف واصل،حضرت علامه طباطبایی(ره)می فرماید: از روشن ترین وبارزترین جلوه گاه های مودت ورحمت، جامعه کوچک خانواده می باشد.مرحوم آیه الله سید علی قاضی (ره) : انسان اگر بخواهد واصل شود، شروع آن از خانه و زن وبچه می باشد.نهاد خانواده یکی از مهم ترین و اصلی ترین ارکان جامعه بوده وتاثیر شگرفی بر حیات فکری وفرهنگی ومعنوی وایمانی اجتماع داشته که اگر به شدت از آن مراقبت شود زمینه دستیابی به سعادت حقیقی وابدی را برای طالب قرب حق ـ جل جلاله ـ فراهم می سازد
‍ دانلود کتابچه 《اجر رسالت》:
http://s6.picofile.com/file/8389788992/ajr.pdf.html
"پژوهشی پیرامون نزول آیه مودت در حق اهل بیت علیهم السلام از منابع معتبر اهل سنت"
✍ اثر "#حسین_قربانی_دامنابی"
کلمات کلیدی:#اهل_بیت #امامت #خلافت #آیه_مودت #حضرت_علی #حضرت_زهرا #کتاب_اجر_رسالت #کتاب_امتداد_رسالت #کانال_وصایت

اگر در بارۀ عشق از من بپرسند، خواهم گفت: عشق، واقعیتی نیست که مصداق زمینی داشته باشد. اصلاً عشق در روابط بین انسان های غیر الهی، وجود حقیقی ندارد...
به نظر من، آن چه از علاقه و دلبستگی، در روابط بین انسان ها، بین دو جنس مخالف و بین همسران جریان دارد، عشق نیست. مؤانست است، الفت است، مودّت است، عاطفه و احساس متقابل است. تعلق خاطر است، نوعی وابستگی و دلبستگی مشروط است. که همۀ اینها بر اساس یک نیاز یا منافع شخصی شکل می گیرد و بعد از شکل گیری، به ت
ونیز فرمود که رسولخداص فرموده ه رسول خدا ص فرموده است دوستی کردن با مردم نیمی از خرد است 6 حذیفه بن منصور گوید  شنیدم ار حضرت صادق ع که میفرمود هر که دست ازارش را از سر مروم بردارد فقط یکدست از انها از واشته ولی در مقابل دستها بسیاری از ازار او خوداری کنند  7  امام صاوق ع فرمود که حضرت مجتبی ع فرمو.د خویش نزدیک  انکس است که مودت ودوستی اورا نزدیک کرده باشد اگر چه خویشاوندیش دود باشد  بیگانه ک دور کسی است که دوستی اورا دور کرده است واز نظر دوستی
با او دلم به مهر و مودت یگانه بودسیمرغ عشق را دل من آشیانه بودبر درگهم ز جمع فرشته ، سپاه بودعرش مجید جاه مرا ، آستانه بوددر راه من نهاد نهان دام مکر خویشآدم ، میان‌ حلقه آن دام دانه بودمی خواست تا نشانه‌‌‌ لعنت کند مراکرد آنچه خواست آدم خاکی بهانه بودبودم معلم ملکوت ، اندر آسمان‌،امید من به خلد برین جاودانه بودهفتصد هزار سال به طاعت ببوده اموز طاعتم هزار هزاران خزانه بوددر لوح خوانده ام که یکی لعنتی شودبودم گمان به هر کس و برخود گمان نبو
سلام
موضوع رحمت خدا بود و تجسم این رحمت در وجود امام معصوم علیه السلام...
رسید به رحمت و مودت در دل مومنین ... ویاد کارگاهمون افتادیم که ما باید بنای جامعه رو بر اساس محبت بگذاریم...
بحث رفت بر اینکه مدل زندگی هامون به سمتی رفته که از محبت خالصانه برداشت های سوء میشه، بعضا سرزنش می کنند و حتی ممکنه در یک گروهی اون خوبی و محبت یک نفر رو برنتابند و حتی زشتی او محسوب کنند!
مثلا بگذارند به حساب فضولی، چاپلوسی، عوام بودن و عقب ماند'ی، تحجر و ...
حرف این ب
جو عشق میں حیدر کے گرفتار ملے گا
اللہ و محمد کا وفا دار ملے گا
جو عزمِ ولایت کا علم دار ملے گا
باطل سے وہی بر سرِ پیکار ملے گا
جس شخص کے آئینہِ فطرت پہ نہیں گرد
خم خانہِ حیدر کا وہ مے خوار ملے گا
حیدر کی ولادت کی گھڑی آنے تو دیجے
در آپ کو در سینہِ دیوار ملے گا
پیدائشِ حیدر ہے یا معراج کی شب ہے
مطلوب جہاں طالبِ دیدار ملے گا
نیند آئے گی تلواروں کے سائے میں علی کو
جب نفس کا خالق سا خریدار ملے گا
یہ عشق کی وادی ہے سقیفہ نہیں واعظ
ہر شخص یہاں میثمِ تمار م
‏وقتی تو جامعه‌ای زندگی کنی که وقتی به دنیا میای، ممکنه دو تا مرد یا دو تا زن سرپرستت باشند، سایت اجاره مادر یا پدر چیز عجیبی نیست.
اون بچّه که دو تا مرد بالا سرشن، به زودی کمبود یه زن (مادر) رو توی خونه حس می‌کنه و باید برای مادر داشتن هم، پول پرداخت کنه.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 
اولین فایده ازدواج رسیدن زوجین به آرامش است. البته آرامش هر چند بسیار مهم است اما تنها فایده ازدواج نیست بلکه در سایه‌ی ازدواج گوهر گران‌ بهای دیگری به فرد
در این دوره و زمانه که به سختی کسی وقت
می‌کند برای خودش برنامه بریزد، چه رسد برای دیگری -بدون چشم‌داشت-، دوستی دارم که
توجه و محبت زیادی به من دارد. خیّر است. بخیل نیست. هم‌نشینی‌اش با رشد خودم همراه
است. هر وقت با او هستم، عادات متوسط برایم گل‌درشت می‌شوند و دوست دارم تغییرشان دهم.
اراده‌ام را قوی‌تر و فکرم را با اعمال خوبش اصلاح می‌کند. معرفت صادق دارد. سرّش با
علانیه‌اش یکیست. صبور و به معنای واقعی کلمه ماه است. مراقب نماز اول وقتم است.
اولین دیدارمان در پاوه را یادم نمی رود که به خاطر بحث با یکی از روحانیون اهل سنّت، چقدر با عصبانیت با من برخورد کرد! 
همینطور برخوردهای بعدیش در حال عادی بودن، برایم همراه با ترس بود؛ تا جایی که وقتی صدایش را  می-شنیدم، تنم می لرزید.
ماجراها داشتیم تا ازدواجمان سر گرفت؛ ولی چند ماه بعد از ازدواجمان، احساس کردم این حاجی با آن برادر همت که می شناختم خیلی فرق کرده! خیلی با محبت است و خیلی مهربان.
این را از معجزه های خطبه عقد می پنداشتم؛ چرا که شنی
وظیفه‌ی شاعران و مادحان از زبان مرحوم علامه امینی قدس سره
من أقوال العلامة الأمینی (قدس سره): یجب على الشاعر المؤمن أن یتبرأ من أعداء محمد وآله محمد، وإضافة إلى مدائحهم ومراثیهم، فإن دروس التبری أعظم من دروس التولی والمودة.
علامه امینی قدس سره فرمودند: واجب است بر شاعر مومن، علاوه بر این‌که مدح اهل بیت علیهم السلام می‌کند و مرثیه می‌خواند، از دشمنان حضرت محمد و آل محمد علیهم السلام تبری جوید؛ چرا که مسئله تبری از دشمنان اهل بیت علیهم الس
تشنگی ام در علوم مختلف مرا به وادی سعی و مطالعه کشانده بود...
از پس سالها مطالعه، دانایی ام در بسیاری از زمینه ها بد نبود... و خوش صحبت هم بودم... طوری که وقتی فرد جدیدی وارد بچه های درس و بحث میشد و خیلی پیشینه مذهبی نداشت آقا مهدی سعی میکرد اون شخص رو با من آشنا کنه... چون مدتی در فلسفه غرب غرق بودم و با ادبیات آنها آشنا بودم... در هنرهای مختلف به لحاظ عملی و نظری چند سالی وقت جدی گذاشته بودم... دانش عمومی ام در مزاج شناسی و مبانی طب سنتی بد نبود، از م
تشنگی ام در علوم مختلف مرا به وادی سعی و مطالعه کشانده بود...
از پس سالها مطالعه، دانایی ام در بسیاری از زمینه ها بد نبود... و خوش صحبت هم بودم... طوری که وقتی فرد جدیدی وارد بچه های درس و بحث میشد و خیلی پیشینه مذهبی نداشت آقا مهدی سعی میکرد اون شخص رو با من آشنا کنه... چون مدتی در فلسفه غرب غرق بودم و با ادبیات آنها آشنا بودم... در هنرهای مختلف به لحاظ عملی و نظری چند سالی وقت جدی گذاشته بودم... دانش عمومی ام در مزاج شناسی و مبانی طب سنتی بد نبود، از م
گفتگویی ناب با سردار حاج علی فضلی/ حضرت آقا فرمودند: حاج یداللهِ ما چطور است؟
یکشنبه, ۲۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۵
مصاحبهکمتر پیش می آمد که در دوران دفاع مقدس؛ دو نفر این گونه با هم همکار و هماهنگ از ابتدای کار تا زمان شهادت یکی از آنها به این صورت کنار هم بمانند. 
بیشتر نیروها این دو دوست و فرمانده را «دوقلوهای عملیاتی » نام می بردند

. اما این دوستی و مودت هیچ گاه باعث نگردید تا حاج یدالله شان و درجه فرمانده خود را حتی در کی لحظه نگاه ندارد. حاجی که خ
تأثیر #محبت به اهل بیت علیهم السلام

▪️برید بن معاویه میگوید: در نزد حضرت امام محمّد باقر علیه السّلام بودم که مردى از اهل خراسان که پیاده از آنجا حرکت نموده بود بر حضرت داخل شد و پاهاى خود را بیرون آورده نشان داد که همه شکافته و پاره پاره شده بود.
▪️عرض کرد: «یابن رسول الله! به خدا سوگند که انگیزه حرکت من از خراسان تا اینجا جز محبّت شما اهل بیت نبوده است.»
▪️حضرت فرمودند: «به خدا سوگند اگر پاره سنگى ما را دوست داشته باشد، خدا او را با ما محش
امیرالمومنین ع فرمود انسان اگر چه مال وفرزند داشته باشد هگز نباید از خویشاوند خود واز دوستی و کرامت ودفاع دستی وزبانی انها رویگرداند انها از همه مردم گردش را محکمتر و هرکه دست کمک از فامیل خویش باز گیرد از انهایکدست  گرفته سده واز خود او دستها بسیار و هر که نرمی و فروتنی کند دوستش از او مودت بیند و هر که چون دارا شوددست باحسان گشاید انچه را داده خدا در دنیایش جبران کند ودر اخرت  برایش چند برابر سازد ونام نبکی که خدا برای کسی در میان مردم میگذ
مبعث  حضرت یاسین محبت  وطاهای مودت 
حضرت خاتم الانبیا بر همه علاقمندان ورهروان  راستینش گرامی ومبارک باد

بعثت رسول خدا منتی برای همه بشریت است  زیرا به واسطه رسالت نبی  اکرم
هویت وآزادگی وکرامت انسانی تحقق یافت وانسانیت به مرحله جدیدی از تکامل راه یافت

جناب آقای حاج رحمت اله فیروزی پور نماینده ی منتخب مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر
با سلام و احترامموفقیت حضرتعالی در آزمون بزرگ انتخاب مردم شهرستان نطنز را خدمت جنابعالی صمیمانه تبریک عرض می کنیم و برای شما آرزوی موفقیت و بهروزی داریم ، امیدواریم با درایتی که از جنابعالی سراغ داریم عامل وحدت و مودت دو شهر سرافراز خالدآباد و بادرود در منطقه و بین بخش امامزاده و بخش مرکزی شهرستان  باشید و کینه ها و عداوت ها تبدیل به دوستی ها و برادری ها گردد .ا
مقام زن در قرآن کریم:

وَمِنْ
آیَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُم مِّنْ أَنفُسِکُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْکُنُوا إِلَیْهَا
وَجَعَلَ بَیْنَکُم مَّوَدَّةً وَرَحْمَةً إِنَّ فِی ذَلِکَ  لَآیَاتٍ
لِّقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ .

و از آیات خداست،
اینکه از جنس خودتان جفتی بیافریند که در بر او آرامش
و سکون یابید و میان شما

دوستی و مهربانی برقرار نمود. همانا در این‌ها نشانه‌هایی است برای آنان که می
اندیشند. (روم / 21)

مودت رابطه دوستانه عمیق است که از عشق سر
پاسخ سوالات مسابقه درسهایی از قران 30ابان98

1 -امام رضا علیهالسالم، راه پیروی از اهل بیت علیهمالسالم را چه میداند؟
1 )شناخت درست سخن معصومان
2 )اعالم محبت و مودت به معصومان
3 )توسّل و زیارت معصومان
2 -آیه 43 سوره نجم، به کدام نعمت الهی اشاره دارد؟
1 )خنده
2 )گریه
3 )هر دو مورد
3 -در نماز، با کدام آیه از خدا میخواهیم که ما را از افراط و تفریط دور بدارد؟
1 )مالک یوم الدین
2 )ایاک نعبد و ایاک نستعین
3 )اهدنا الصراط المستقیم
4 -قرآن در سوره عصر، الزمه ایمان ب
راههای موفقیت در بارداری و داشتن رابطه جنسی لذت بخش با عسل
داشتن رابطه جنسی به صورت صحیح و درست از مهمترین مسائل زناشویی می باشد چرا که در صورتی که این کار اصولی صورت بپذیرد از مشکلات و بیماری های جنسی جلوگیری می کند و موجب دوستی و مودت و محبت بیشتر بین زوجین می شود و زمینه را برای فرآیند باروری مطلوب فراهم می کند.ادامه مطلب راههای موفقیت در بارداری و داشتن رابطه جنسی لذتبخش با عسل ادامه مطلب...
{اهمیت و چرایی دعا برای ظهور - شماره 37}

وفای به عهد

دعا کردن برای فرج مولایمان، وفا نمودن به عهد و پیمان الهی است که از اهل ایمان گرفته شده است. در بررسی این مطلب سه نکته وجود دارد:
اول : تردیدی نیست که وفای به عهد خداوند واجب است، خداوند میفرماید: "وَأَوْفُوا بِالْعَهْدِ إِنَّ الْعَهْدَ کَانَ مَسْئُولًا" (سوره اسراء، ٣٤)
دوم : در روایات متعددی که از ائمه روایت شده، عهد به ولایت امامان تفسیر گردیده است. چنانچه امام صادق(ع) میفرماید: ما ذمه و حر
بیست و پنجم دسامبر سالروز تولد پیامبر صلح و دوستی، مهربانی و مودّت عیسی مسیح(ع) است. پیامبری که به تصریح قرآن، بی پدر و از مادری باکره چون مریم که تمام عمر خویش را به عبادت و بندگی خداوند صرف کرد و سرانجام با زادن فرزندی پاک و مبشّر روح القدس اجر و مزد عبادات خویش را در دنیا و آخرت گرفت.

مریم مادری پاک  
اضطرابی عجیب درونش را فرا گرفته بود؛ امّا گامهایش را محکم و استوار برمی داشت، کودکی را که در آغوش داشت به نزد قومش آورد.
کراتینه مو بر روی مو های رنگ و دکلره شده
 سوال اینجاست که آیا میتوان از کراتین برای درمان مو های رنگ و دکلره شده استفاده کرد؟ آیا لازم است اول مو ها را رنگ کرده و بعد دکلره کنیم یا بالعکس؟
اگر در مورد این مساله کمی گیج شده اید و نمیدانید که چه راهی برای درمان مو های شما مناسب است پس به ما اجازه دهید تا توضیحاتی در اینباره به شما بدهیم:
اگرچه این کار نقاط ضعفی داشته اما فواید زیادی در انجام رنگ مو و دکلره قبل از انجام کراتین وجود دارد.پس ابتدا بی
از ویژگی های بی نظیر پیاده روی اربعین این است که در مسیر حرکت عاشقانۀ مردم، پاک ترین رفتارها در روابط انسانی ظهور و بروز می یابد و ناب ترین جلوه های زندگی مؤمنانه به نمایش گذاشته می شود. این ویژگی در شرایطی که مدرنیته و سبک زندگی غربی، فرهنگ ملت ها را احاطه کرده است؛ نشان از این دارد که امکان خروج از هژمونی حاکم بر جهان برای مسلمانان فراهم است و ملت ها می توانند خود را از قید و بند مدرنیسم بی روح رها کنند و زمینه ساز تمدن بزرگ اسلامی باشند.

یکی دو هفته ای که گذشت سرم بسیار شلوغ بود، گاهی حتی مجال فکر کردن را هم نداشتم. به همین دلیل، نتونستم یادداشت های جدید شما را بخونم. خیلی ها رو خوندم ولی وقت نشد براتون نظر بنویسم...
خدا بخواهد، روز جمعه 12 مهرماه به قصد خدمت و زیارت عازم نجف و کربلا هستم. لطفاً حلال بفرمایید.

ان شاءالله نایب الزیاره و دعاگوی شما خواهم بود...
یکی دو هفته ای که گذشت سرم بسیار شلوغ بود، گاهی حتی مجال فکر کردن را هم نداشتم. به همین دلیل، نتونستم یادداشت های جدید بعضی دوستان را بخوانم. خیلی ها رو خواندم ولی وقت نشد براتون نظر بنویسم...
خدا بخواهد، روز جمعه 12 مهرماه به قصد خدمت و زیارت عازم نجف و کربلا هستم. لطفاً حلال بفرمایید.

ان شاءالله نایب الزیاره و دعاگوی شما خواهم بود...
بنام خالق عشق

بحث ابراز علاقه طرفین در یک ازدواج موفق و پایدار که نماد آن به فرموده ی قرآن تبدیل شدن این ازدواج به مرکز آرامش و مودت و رحمت بین زوجین است ، به موضوعات متفاوتی بستگی دارد که در یادداشت قبلی به بحث کلامی آن اشاره کردیم . در ادامه به موضوع ابراز علاقه از طریق رفتار و عمل می پردازیم که تاثیر به سزائی در ایجاد محبت بین زوجین دارد و پس از استفاده از شیوه ی کلامی، تکمیل کننده مهارت های لازم برای ابراز علاقه بین زوج های متدین و مت
به قلم دامنه: به نام خدا. وفات حضرت اُم‌البنین -سلام الله علیها- تسلیت. با عرض ادب و احترام به پیشگاه آن مقام بلند، آن مادر گرانقدر، آن پرورش‌دهنده‌ی حضرت ابوالفضل العباس -سلام الله علیه_ یک سخن شیدانه‌ی ایشان را که از ژرفای جانش پس از واقعه‌ی عظیم عاشورا، بر زبان جاری شد، تقدیم به دوستان اهل معرفت و مودّت به اهل‌بیت علیهم‌السلام می‌کنم:

حضرت ام‌البنین با شنیدن خبر شهادت چهار فرزندش و امام حسین (ع) چُنین گفت:‌
«ای کاش فرزندانم و تمامی آ
مرز ایمان و نفاق از منظر شیعه #معلوم است…
 #حب_علی ایمان و بغض او کفر است این مضمون روایت «حُبُّ عَلِیٍّ إِیمَانٌ وَ بُغْضُهُ کُفْرٌ» است.
 آری #حب و مودت به مولا علی است که مشخص میکند چه کسی شیعه و چه کسی دشمن اهل بیت است…
وقتی یک مدعی شیاد به نام قرآن به نام روایات به نام #شیعه قصد تیشه زدن به ریشه و بنیان این مذهب را دارد و با جسارت تمام به أب الأئمة به #مرز_ایمان_و_نفاق توهین میکند و وی را در #خسر و #زیان میداند چگونه اورا شیعه حساب کرده و امام
داستان های قدیمی: حکایت 1 ( دزد و مرد با تقوا )
روزی فردی برای دزدی کردن به خانه یک مرد با تقوا رفت .  خیلی جستجو میکنه و همه اتاق ها رو میگرده ولی چیزی پیدا نمیکنه 
 مرد با تقوا متوجه موضوع میشه و گلیمی که روی اون خوابیده بود رو خیلی نا محسوس جلوی پای دزد میندازه تا دزد دست خالی از خونش نره 

شنیدم که مردان راه خدای دل دشمنان را نکردند تنگ
ترا کی میسر شود این مقام که با دوستانت خلاف است و جنگ

مودت اهل صفا چه در روی و چه در قفا .
نه چ
بسم الله الرحمن الرحیم
پیرو مباحث عنوان شده در جلسات قبلی خانواده و نیز در راستای ارتقای کیفیت برنامه های جلسه خانوادگی چه از نظر اجرایی و چه از نظر فرهنگی و محتوایی و همچنین جلب مشارکت همه ی اعضای فامیل جلسه ای در روز یکشنبه تاریخ 24/9/98 با حضور تعدادی از اعضاء تشکیل شد. با توجه به اینکه قرار بود شرکت کنندگان نظر اعضای خانواده خود را نیز به این محفل انتقال دهند مباحث متعدد، متنوع، زیبا و اثرگداری توسط شرکت کنندگان بیان شد، از جمله ی نظرات تشک

آخر پائیزه.

شب شمردن داشته هایتان .
جوجه های محبت و دوستی و مودت.
چقدر به عهدتان درباره‌ی عشق و دوستی های نوپایتان پایبند بودید؟
 چند تا از این جوجه ها برایتان ماندند؟
آیا ارزش دوست داشتن را داشتند؟

جوجه‌هاتونو که شمردید!؟
بفرمائید؛
بزرگانتان را چگونه ارج نهادید؟
حضور گرم و صمیمی خانواده ی عزیزتان را مغتنم بشمارید.
کدورت‌ها را به  سرما خانم بسپارید تا برایتان بهار زایمان کند.
امشب می تواند به اندازه ادب و عشق و محبتتان بلند باش

و آدم، آن دم که پیمانۀ هستی را سرکشید، خدایش او را به تاجِ «کرّمنا» شرفِ وجود بخشید و همان جا بود که او محسود ابلیس شد و مسجود فریشتگان.
لیک، دیری نپایید که خیل حریفان، جوهر گوهرش را با محک بندگی آزمودند. پس با تدلیس ابلیس، آدمیتِ آدم، در آزمونی نا آزموده، رنگ باخت و ناگزیر، رحل اقامت خویش از بهشت عدن به میدان تکاپو انداخت.
آدم، سردی انفصال را بر نتافت. چشم ها را گشود و در فراسوی مکان، وادیِ غیرت را یافت، آنگاه با دست های تمنا تارهای حیرت را گ
داستان های قدیمی: بهترین حکایت های گلستان سعدی ( دزد و مرد با تقوا )
روزی فردی برای دزدی کردن به خانه یک مرد با تقوا رفت .  خیلی جستجو میکنه و همه اتاق ها رو میگرده ولی چیزی پیدا نمیکنه 
 مرد با تقوا متوجه موضوع میشه و گلیمی که روی اون خوابیده بود رو خیلی نا محسوس جلوی پای دزد میندازه تا دزد دست خالی از خونش نره 

شنیدم که مردان راه خدای دل دشمنان را نکردند تنگ
ترا کی میسر شود این مقام که با دوستانت خلاف است و جنگ

مودت اهل صفا چه
«سجده هم فقط مخصوصِ خداست و شما شیعه های افراطی جلوی بارگاهِ امام علی و امامانِ دیگرتان سجده می روید. این را که نمی توانی کتمان کنی، توی همین تلویزیون خودم بارها دیده ام.» 
رسول لبخندی زد و گفت: «این کار اسمش سجده نیست. شاید کسی از ما به خاطر ارادت فراوان و از روی علاقه و تواضع، خودش را جلویِ بارگاهِ امامان معصوم بر زمین بیندازد و سر و صورت و پیشانی اش را بر خاک بگذارد، امّا این کار سجده کردن آن هم به معنایِ پرستش نیست. شیعه خداپرست است. امام پر

مرگ داریوش اسد زاده چیزی شبیه مرگ ضیاءالدین درّی بود مدفون در زیر غبار بی توجهی صنف سینماگر که گاه به خاطر مرگ یک گربه، زمین و زمان را به هم دوخته و یا به خاطر برخورد با یک هنرمند دست چندم سیاسی و وابسته، یقه لباسشان را چاک می دهند.
داریوش اسد زاده نشان درجه یک هنر را از رییس جمهور وقت کشورمان دریافت کرده بود. دکترای ادبیات هنر را داشت. علاوه بر نقش های متعدد و تجربیات موفق هفتاد سال حضور در تئاتر و سینما و تلویزیون، صاحب کتاب و تألیف و آثار م
هر ادمی یه رنسانسی داره.و یک دوران تاریک
در زمانهای تقریبا دوری.من با یکی دو نفر خیلی مشکل جدی داشتم.تیکه ها و متلک ها و رفتارهایی که میدونن اذیت میشی و انجام میدادند
و خیلی سردرگم بودم که چطور باید رفتار کنم که نتیجه بگیرم

راه های زیادی رو امتحان کردم.از دوستی و مروت و مودت گرفته
تا بی رگی و به روی خودت نیاوردن.بیشتر راه ها هم دوستانه بود.ولی جفتشون گستاخ تر و وحشی تر شدند.تا اینکه فهمیدم همیشه در مورد همه خوبی و از راه مثبتش نتیجه نمیده.بعضی

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

مدت زمان: 3 دقیقه 30 ثانیه 

حالا هی بگو نمیشه
با شمام
آقا پسر
دختر خانم
مخصوصا تو جوون انقلابی

این واقعیه واس تهران خودمونه

این مصداق کامل ضرب المثل زیر:
از تو حرکت از خدا برکت

شما بر
بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
چند سؤال دارم ازتمام علمای سقیفه
اگر کنار پیامبر ص بودید در احد آیا اورا تنها می‌گذاشتید و از کوه بالا می رفتید؟(مانند عمر و ابابکر)
اگر در غزوه احزاب کنار پیامبر بودید و از شما میخواست که به جنگ با عمرو بروید آیا در خواست پیامبر را اجابت نمیکردید؟(مانند عمر و ابابکر)
اگر در کنار پیامبر بودید و پیامبر به شما می‌فرمود به جیش اسامه بروید و خدا لعنت کند آنکه به جیش اسامه نرود آیا به درخو
همکار خبرنگارم دلخور بود. سوژه اش نتوانسته بود توجهم را جلب کند. گفتم مختاری ولی کلیشه است. گفت دستگیری یک کودک دزد جذاب نیست؟ گفتم ازین خبرها زیادست. گفت کودک است. گفتم فرقی نمی کند. گفت کودک کارست. گفتم دیگه بدتر. کودک کارست و احتمالن گشنگی و یا فشار صاحب کار باعث شده دستش به کجی رود. گذشتیم. اما سوژه ادامه داشت. ماجرا از وقتی شنیدنی شد که متوجه شدیم قصه این دزدی قصه دیگری است. چند کودک کار را به جرم دزدی گرفته بودند. باید تقاص می دادند. باید جب
از قله عاشورا تا دریای ظهور
کتاب حاضر که توسط اسماعیل شفیعی‌ سروستانی به رشته تحریر درآمده، توصیفی شاعرانه از جریانی جهادگر، منتظر و اندیشمندانه است که با اتصال و اتصاف به «زیارت سرخ»، معنی متعالی زندگی را از مکتب عاشورا فرامی‌گیرد تا در بستر تاریخ، مانند رودی جاری شود. این اثر، پنجره‌ای نو به سنت زیارت و زیارت عاشورا است و نگارنده به اهمیت و جایگاه معنی زندگی در سیر و سفر انسان در عرصه تاریخ و معنی مستتر در زیارت عاشورا پرداخته است. معنی
کتاب حاضر که توسط اسماعیل شفیعی‌ سروستانی به رشته تحریر درآمده، توصیفی شاعرانه از جریانی جهادگر، منتظر و اندیشمندانه است که با اتصال و اتصاف به «زیارت سرخ»، معنی متعالی زندگی را از مکتب عاشورا فرامی‌گیرد تا در بستر تاریخ، مانند رودی جاری شود. این اثر، پنجره‌ای نو به سنت زیارت و زیارت عاشورا است و نگارنده به اهمیت و جایگاه معنی زندگی در سیر و سفر انسان در عرصه تاریخ و معنی مستتر در زیارت عاشورا پرداخته است. معنی
ما که شرمنده ی احسان تو هستیم حسین(ع)شد محرم همه مهمان تو هستیم حسین(ع)
جز در خانه ی تو نیست پناهی ما راتا ابد دست به دامان تو هستیم حسین(ع)
باد می داد تکان زلف پریشانت راما عزادار و پریشان تو هستیم حسین(ع)
همه ی هستی خود را به ره دین دادیجان اصغر(ع) همه حیران تو هستیم حسین(ع)
چون که ویرانه نشین بلبل بستان تو شدخاک غم بر سر و  ویران تو هستیم حسین(ع)
سر تو بر سر نی نغمه ی قران سر دادمحو آن نغمه ی قران تو هستیم حسین(ع)
تن عریان تو در خاک بیابان مانده استد
چشم بستی شد جهان محروم از آن دیدارهاباغها خشکیده و پژمرده شد گلزارها
انتخاب ویژه ی باریتعالی بوده ایانتخاب حق برای بهترین کردارها
رفتی و زهرا(س) و حیدر(ع) را به غم کردی اسیرمی رسد آوای غم پیوسته از نیزارها
رنگ شادی بعد تو هرگز ندیده این جهاننیست کالایی به غیر از غصه در بازارها
همدم شیر خدا شد چاه بعد از رفتنتراز دل با چاه عنوان کرد حیدر(ع) بارها
از در و دیوار، زهرا(س) خاطراتی تلخ داشتچون که شد پهلو شکسته از در و دیوارها
عالم هستی پس از تو رفت در
مادر، دسته ایی از موهای مشکی نازکش را با کش موی ریزی بالای سرش بسته بود و پالتوی یقه ب.ب صورتی اش را به تنش کرده بود. برفی، خرس کوچولوی محبوبش هم طبق معمول در بغلش بود.                                      
روی کالسکه ایی که مادر آن را با پتو و بالشتکی نرم، حسابی، پوشانده بود، لم داده بود و به صورت پدر که آن را هل می داد، نگاه می کرد. کمی آن طرف تر مادر را می دید که با هیجان و آب و تاب زیادی، داشت برای پدر حرف می زد و در میان حرف هایش می خندید و د
حب الوطن که از ایمانه و کاملا درستاما شورگشتی واقعا یه کلمه بی معناست و بارها افراد مختلف جاهای مختلف ازم توضیح خواستند که یعنی چی ؟!یکی از مسئولین رده بالای تبلیغی زنگ زده بود با لهجه خاص ترکی:آقای شورگشتی! شما شیرین نگشتین هنوز؟خواستم به اطلاع برسانم که خدا بخواد چرا خخخخخبا احترام به همه همولایتی هام بعد از این بجای 《محمد شورگشتی》،《محمد تدین》خواهم بود و البته اذعان دارین تضادی بین این و اینکه رگ و ریشه من اعتبار و افتخار منند، وجود ند
جویا جهان‌بخش می‌نویسد:
«”کربلائی / کربلایی“ ــ چنانکه همه می‌دانیم ــ یعنی: منسوب به کربلا. نمونه را، ”أهل کربلا، باشندۀ کربلا“ را ”کربلایی“ می‌گویند. ساخته و پرداختهٔ کربلا یا رهاورد کربلا را نیز ”کربلایی“ می‌گویند. (مثلاً: ”این مهر و جانماز کربلایی است.“)
همچنین کسی را که به زیارت کربلای معلّیٰ رفته باشد ”کربلایی“ می‌گویند؛ چنانکه کسی را که به زیارت مشهد رضوی مشرف شده باشد ”مشهدی“ می‌گویند. دو لقب ”مشهدی“ و ”کربلایی“ در زم
اهل بیت چه کسانی هستند؟
مجموعه: متفرقه دینی

در سخنان رسول خدا و ائمه اطهار علیهم السلام، کلمات اهل بیت، عترت، آل محمد و قربی، آل رسول زیاد به چشم می‌خورد. اکنون باید دید اینان کیستند و چه خصوصیاتی دارند.

اهل بیت همچون کشتی نوح
رسول خدا بارها سخن از اهل بیت و عترت خود به میان آورده و راجع به آنها فضائلی را بیان فرموده است، از آن جمله:

ابوذر می‌گوید روزی پیامبر فرمود:«. . . مَثَل اهل بیت من در میان شما مَثَل کشتی نوح است. هر کس به این کشتی س
وظیفه هر انسان مسلمانی از لحاظ عقلانى و مذهبی، ایجاب مى‏ کند که در ایام عزادارى اهل‏بیت(علیهم السلام)، حزن و اندوه خود را با اشک، آه و ناله و زارى، و با کم خوردن و کم آشامیدن مانند افراد غم زده اظهار نماییم.و پیرو راه و روش زندگی معصومین (علیهم السلام ) باشیم تا مورد رضایت خداوند قرار گیریم . همانطور که حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) می فرمایند : کان ابی اذا دخل شهر المحرم لا یری ضاحکا و کانت الکابة تغلب علیه حتی یمضی منه عشرة ایام، فاذا ک
بخشی از مردمان ایران در این روزها از کورش پادشاه بزرگ هخامنشی سخن می‌گویند و یاد او را بزرگ می‌شمارند. به یاد آوردن اسطوره‌ها و بزرگان پیشین، نمایانگر نیاز یک جمع برای بازیابی خویشتن است. من حتی اگر بخواهم احساس تنهایی و آزادی کنم، نیازمند تو و دیگرانی هستم که در این سرزمین زندگی می‌کنند. تنهایی مثل آزادی نیاز عمیقی است که پس از احساس عمیق‌تر اطمینان به گرما و امنیت ناشی از وجود دیگران جوانه می‌زند. اما مشکل از زمانی آغاز می‌شود که ندان
وای که چه حسی دارم
خیلی خیلی خوشحالم
خیلی خوشحالم

همسرم می خواستن محرم کنن . کمی مردد بودند .
گفتم وقتی محرم کنید هر کلمه که با صحبت کنید ثوابه. حدیثش رو نشونش  دادم. در حالی که وقتی محرم نباشید خدا نکرده گناهی براتون نوشته بشه. از طرفی راحتتر می تونید صحبت بکنید و ...
ساعت ۸ دقیقه بامداد جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ محرم کردند .
تا تاریخ ۳۱ تیر ساعت ۱۲ شب.
عقد موقت مشروط 
به مهر ۱۴ صلوات و ۱۴ شاخه گل رز و ۱۴ هزار تومان وجه نقد که داخل صریح مطهر حضر حضرت معص
وَمِنْ آیَاتِهِ أَنْ خَـلـَقَ لَکُـم مّـِنْ أَنفُسِکُـمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْکُنُوا إِلَیْهَا وَجَعَلَ بَیْنَکُـم مَّوَدَّةً وَرَحْمَةً إِنَّ فِی ذَلِکَ لَآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ(21) روم
از نشانه های او این است که همسرانی از جنس خودتان برای شما آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید و در میان تان مودت و رحمت قرار داد در این نشانه هایی است برای گروهی که تفکر می کنند
سالها گذشت تا من فهمیدم آدمها احتیاج دارن سفر برن. احتیاج دارن از زندگ
دلم نمیخواد بخوابم و همین باعث شد فکر کنم دلم میخواد بنویسم حتما.احتمالا بعدش خوابم ببره
فکر میکردم دانشگاه ک تموم شه سرم حسابی خلوت میشه ولی بجرات میتونم بگم این اخر هفته برام شبیه اخر هفته های سال سومه ک چندتا امتحان داشتم و علی الخصوص امتحانای همیشه شنبه حکیمانه!
از طرفی ب فاطمه قول دادم درصورتی کادوی پرخرجشو قبول میکنم ک اجازه بده آنالیزشو من انجام بدم و این درحالیه ک پایان نامه خودمم دچار چالش شده و یه اصلاح و بازنویسی تپل میخواد برای
رهپویان هدایت: از آنجا که فرقه‌ ضاله بهائیت فاقد هرگونه معنویت و هویت فرهنگی است
علی رغم صرف مخارج هنگفت نتواسته در جوامع آگاه و مدنی در جذب نیرو موفقیتی کسب
نماید. از این رو بهائیان در صدد برآمده اند تا با سو استفاده از نا آگاهی و بی
اطلاعی جوامع بدوی و قبائل ابتدایی، آنان را وارد تشکیلات فرقه ای نمایند. در
حقیقت بهائیان سعی دارند تا با آمارسازی های دروغین کمبود اعضای فرقه خود کتمان
کنند.
استعمار اقتصادی جوامع ابتدایی از دیگر اهدف تشکیلات
رهپویان هدایت: از آنجا که فرقه‌ ضاله بهائیت فاقد هرگونه معنویت و هویت فرهنگی است
علی رغم صرف مخارج هنگفت نتواسته در جوامع آگاه و مدنی در جذب نیرو موفقیتی کسب
نماید. از این رو بهائیان در صدد برآمده اند تا با سو استفاده از نا آگاهی و بی
اطلاعی جوامع بدوی و قبائل ابتدایی، آنان را وارد تشکیلات فرقه ای نمایند. در
حقیقت بهائیان سعی دارند تا با آمارسازی های دروغین کمبود اعضای فرقه خود کتمان
کنند.
استعمار اقتصادی جوامع ابتدایی از دیگر اهدف تشکیلات
کوچک‌های بزرگ!
در زندگی مشترک، مشکلات و اختلافات کوچکی دیده می‌شود، مشابه مهمان کوچک دنیا، ویروس کرونا. این ویروس کوچک می‌تواند طی چند روز یک انسان قوی را از نفس بیندازد.
این مشکلات به‌ظاهر کوچک و بی‌اهمیت را نباید دست‌کم گرفت، بلکه باید هرچه سریع‌تر به‌دنبال درمان و رفع آن رفت. به تعبیر دیگر مشکلات زندگی مانند جدول حروف است. برای حل آن ابتدا باید سراغ مشکلات کوچک‌تر رفت، مشکلات بزرگ خودبه‌خود رفع خواهد شد.
با یکدیگر صحبت کنید
یکی از
2-3-2-1. دیدگاه حنفیّه 21
2-3-2-2. دیدگاه مالکیّه. 23
2-3-2-3. دیدگاه شافعیّه. 24
2-3-2-4. دیدگاه حنابله 26

فصل سوم: دلائل قائلین به جواز و عدم جواز نکاح تحلیل
3-1. حکم شرط تحلیل 35
3-1-1. دیدگاه امامیّه. 35
3-1-2. دیدگاه أهل سنّت 38
3-2-2. دیدگاه فقه أهل سنّت 67
3-2-2-1. دیدگاه حنفیّه و شافعیّه. 68
3-2-2-2. دیدگاه مالکیّه وحنابله 71

فصل چهارم: شرایط حرمت و حلّیّت زن سه طلاقه
4-3. شرایط حلّیّت 83
4-3-1. دیدگاه امامیّه‌. 83
4-3-2. دیدگاه اهل سنّت. 96
4-3-2-1. دیدگاه حنفیه 96
4-3-2-2. دیدگاه مالکیّه. 102
4-3-
فرزندم:
زمانی حضرت امام خمینی رحمة الله علیه فرمودند: حفظ جمهوری اسلامی از حفظ یک نفر _ ولو امام عصر_ باشد اهمیتش بیشتر است... برای اینکه امام عصر هم خودش را فدا میکند برای اسلام... همه انبیا از صدر عالم تا حالا آمدند، برای کلمه حق و برای دین خدا مجاهده کردند و خودشان را فدا کردند..
اغلب مذهبی ها حتی نیافتند جان کلام امام چه بود و بعد از گذر این همه سال منی که امام را ندیدم باید برای طیف های مختلفی از بچه مذهبی ها اثبات کنم که فرمایش امام درست بوده..
فاطمه زهرا

مة
خوشنویسی «فاطمةالزهراء»

زادروز
۲۰ جمادی‌الثانی ۵ قبل یا بعد از بعثت۲۷ ژوئیهٔ ۶۰۴ یا ۶۱۵ ممکه

درگذشت
۳ جمادی‌الثانی ۱۱ بعد از هجرت۲۸ اوت ۶۳۲ (۱۷ سال)مدینه

آرامگاه
مورد اختلاف

نام‌های دیگر
اَلصِّدّیقَة (زن یک‌دل و یک‌زبان)، اَلْمُبارَکَة (زن فرخنده)، اَلطّاهِرَة (زن خالص یا بی‌گناه)، اَلزَّکیَّة (زن پارسا یا پاک)، اَلرّاضیَّة (زن خرسند یا خشنود)، اَلْمُحَدَّثَة (زنی که فرشتگان با او گفتار می‌کنند)، اَلْبَتول (
نقش مشاور چیست؟
بی‌شک پیچیدگی‌های زندگی نوین موجب شده که سطح سلامت روان در جامعه امروز کاهش پیدا کند و نیاز به مشاور برای ارتقای سلامت روان امری اجتناب‌ناپذیر شود. زوجین با شرکت در جلسات مشاوره‌ای و پیمودن گام به گام مراحل به صورت انفرادی و زوجی قبل از ازدواج می‌توانند به شناخت خصوصیات بنیادین شخصیت‌های خود و یکدیگر دست یابند. مشاور در زمان مراجعه قبل از ازدواج هرگز به طرفین نمی‌گوید که این کار را بکنید یا نکنید، بلکه تنها وظیفه آگاه
تو صورتی که غایت مصنوع وب سایت سوگند به ریخت رایگان (Site Free) دارید و می خواهید سایت رخ خودتون طراحی نمایید می تونید از وب سایت ارغنون (Site maker) وبلاگ کوشش طراحی وب سایت خود تهوع نمایید. پشه صورتی که می خواهید با کمترین هزینه وب سایت خود را طراحی کنید میتوانید از این قالب زنی های سازمند رایگان بهره وری کنید. پشه صورتی که به سوی دم سئو قویتر و بهتر پژوهش رفتن دره در موتورهای بررسی هستید بهره جویی از این گزینه توصیه می گردد. همینطور ورا از طرحی وب سای
آرامش را اینگونه به خانه خود بیاوریم
خداوند در قرآن می فرماید: وَ مِنْ آیاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُمْ مِنْ أَنْفُسِکُمْ أَزْواجاً لِتَسْکُنُوا إِلَیْها وَ جَعَلَ بَیْنَکُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً إِنَّ فی‏ ذلِکَ لَآیاتٍ لِقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ.
و از نشانه های او اینکه همسرانی از جنس خودتان برای شما آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید، و در میانتان مودّت و رحمت قرار داد در این نشانه هایی است برای گروهی که تفکّر می کنند! (سوره ی روم، آیه ۲۱)
در ا

یَا أَیُّهَا الْعَزِیزُ مَسَّنَا وَأَهْلَنَا الضُّرُّ
 وَجِئْنَا بِبِضَاعَةٍ مُّزْجَاةٍ فَأَوْفِ لَنَا الْکَیْلَ وَتَصَدَّقْ عَلَیْنَا إِنَّ اللَّهَ یَجْزِی الْمُتَصَدِّقِینَ

درسی که یزید به آدم آموخت
این بودکه هرگز
درسودای باطل خویش آفتاب  آزادی وحق را نتوان خاموش کرد
یزیدبه  آدمیان این درس را آموخت که
تکیه برجای بزرگان نتوان زد به گزاف

و یزید که ادب طلب وتمنا  نمی دانست 
 حسین را به مصالحه ی با باطل خود فرا خواندواور
مورد استثنا (تبعیض)
یکی از مشکلات جامعه ما تبعیض و ویژه خواری و استثنائات خواهی های نارواست.
فراقانونی رفتار کردن بدترین ستم در حق مردم است.
اگر بارها برای خودمان در ماجراهایی استثناقایل شدیم بدانیم که آمادگی زیادی برای ستمگری داریم.
ستم فقط این نیست که زیر گوش کسی بزنیم. یا تصرف و تعرض مشهود در مال و جان و ناموس کسی داشته باشیم. بلکه آن است که برای خود حقوقی بسازیم که دیگران نتوانند بحقشان برسند و امکان هر حقی را از دیگران سلب کنیم.
بارها دید
View this post on Instagram

کپشن مطالعه شود   در حالی که مرام و مسلک پهلوانی در ورزش حرفه ای جهان کم رنگ و غریب شده است، ورزشکاران ایرانی می توانند برای گسترش روحیه جوانمردی با تکیه بر مرام و منش پهلوانی ورزش زورخانه ای کاپ اخلاق ورزش را همواره بر روی دست بگیرند.  ورزش ایران نیز مانند همه نقاط دنیا در سال های اخیر به سمت و سوی حرفه ای شدن و قهرمان پروری گام برداشته اما ورزش زورخانه ای با شاخصه های متنوع آن کمتر در این جرگه جای گرفته و راه سنتی خود
بی‌شک خبرسازترین رویداد روزهای اخیر در سطح منطقه‌ بر پایی مجموعه‌ای از شورش‌ها و اعتراضات خیابانی در دو کشور عراق و لبنان است. این دو کشور که در برهه کنونی به نوعی دو حلقۀ حیاتی محور مقاومت محسوب می‌شوند از جمله پایدارترین دوستان ایران اسلامی نیز محسوب می‌شوند. پس از وقوع درگیری‌های اخیر در این دو کشور، رجوی و هوادارانش نهایت سعی و تلاش خود را به کار بردند تا با سود جستن از دستگاه تبلیغاتی خویش که هزینۀ آن را از اربابان استعمارگر فرقه د
در ساده ترین حالت ممکن، قوانین راهنمایی و رانندگی به منظور جلوگیری از برخورد رانندگان وسایل نقلیه و یا تصادف با یکدیگر و عابران پیاده وضع شده اند. آنها همچنین می توانند به کنترل جریان ترافیک کمک کنند تا عبور و مرور در سطح شهر کارآمدتر باشد. رعایت نکردن این قوانین، مانند عبور با سرعت زیاد از چراغ زرد و یا عبور از خط ایست، خطر تصادف که می تواند شامل مرگ و میر و آسیب ها و خسارات جبران ناپذیر باشد، را به شدت افزایش دهد. اگر این قوانین نادیده گرفته
سلام
با خودم قرار گذاشته بودم که امشب بنویسم ولی الان که لپتاپ رو باز شده جلوی خودم دیدم هیچ نظری نداشتم که چی بنویسم تا اینکه طلوع خونین فریدون فروغی پلی شد!
دیشب حالم خوب نبود.خیلی بد در حد تابع دلتا بی سروته بودم.صبح که پا شدم(بیخیال دانشگاه رفتن شده بودم)کتابی که امیرحسین با امضای گلشنی برای من و چندتا از بچه ها آورده بود رو باز کردم و شروع کردم به خوندن.بعدش جنایت و مکافات رو ادامه دادم و هی بین این دوتا کتاب سویچ کردم.تصمیم گرفتم درمورد ک
اهمیت ازدواج در جامعه اسلامی چیزی نیست که بتوان آن را انکار کرد.
 اسلام ادامه نسل و حیات بشری را در گرو ازدواج می‌داند و می توان گفت آرامش و راحتی انسان در گرو ازدواج است؛ به همین جهت اسلام، ازدواج را نصف دین می‌داند به طوری که اگر کسی ازدواج نکند نصف دین وی کامل نیست.
تکمیل شدن نصف دین با ازدواج به این معناست که تاکنون انسان بسیاری از زمینه‌ها همانند احساسات، عواطف و عشق‌های حقیقی را تجربه نکرده‌ است و اگر عشق حقیقی زمینی که همان ازدواج ا
۲۸ فروردین ۱۳۹۸ خورشیدی
۱۱ شعبان ۱۴۴۰ هجری
۱۷ آوریل ۲۰۱۹ میلادی

رویدادهای مهم این روز در تقویم خورشیدی ( ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ )
• پایان ساختمان سد ساحلی بندرعباس (۱۳۴۰ ش)
• اعطای وام ۶۵ میلیون دلاری به عراق از جانب اردن جهت جنگ با ایران(۱۳۶۲ش)
• درگذشت "محمد امین مکری" شاعر و نویسنده کرد (۱۳۶۵ ش)
• بازپس‏گیری فاو توسط رژیم بعث عراق (۱۳۶۷ ش)
• رحلت علامه "سید ذی شأن حیدر جوادی" عالم و اصلاح‏گر مسلمان هندی (۱۳۷۹ ش)
• شهادت شهید امیرحسین رضاپور
بیاییم یک بار برای همیشه تصمیم بگیریم که زمانِ ساخت یک چیز، چند چیز دیگر را خراب نکنیم. مستند انقلاب جنسی 3 چنین تصمیمی نداشته و بعد از تخریب یک بلوک ساختمانی، یک تک آپارتمان را آباد کرده. الحمدلله که آقای حسین شمقدری این بار خودش مجریِ مستند نبود و شخص دیگری را جای خودش گذاشته بود و به حرف ما بها داده بود که خودش مناسب مجری‌گری نیست.
مستند با تصاویر یک دنس پارتی شروع می‌شود و در شهر سنپترزبورگ روسیه ادامه می‌یابد. با مصاحبه‌هایی در روسیه و
چهره ملکوتی قرآن در اثر عمل ننمودن به آن، رنجور است
رسول‌ خدا صلّی‌ الله‌ علیه‌ وآله‌ وسلّم‌ میفرماید: این‌ حجّت‌ خداست‌ بر بندگانش‌.
قرآن‌ سلام‌ میکند و از آنجا میگذرد تا میرسد به‌ صفّ فرشتگان‌ در صورت‌ فرشته‌ مقرّب‌ و ملائکه‌ به‌ او نگاه‌ میکنند و شگفتشان‌ افزوده‌ میگردد، و چون‌ فضل‌ و شرف‌ او را مینگرند قرآن‌ برای‌ آنان‌ بزرگ‌ جلوه‌ میکند و میگویند: تَعَالَی‌ رَبُّنَا وَ تَقَدَّسَ، این‌ بندۀ‌ خدا از فرشتگانست‌ و ما
پست تکه تکه هس بهم چسبیده شده
چقدر حرف هست برای گفت اما
چه سود که گفتنش نوشتنش یه جوری میشه وقتی بخوای شرح بدی ...
ولی حداقل باید تو ذهن سپرد که چکار هایی انجام میشه
وقتی از موقعیت بیرون به این قضیه نگاه کنم شاید منم
بگم حتما دلیلی داره که سرش نمیجنبه که شاید نبود احتمال داشت
اما من هم با توکل به خودش یاد گرفتم که چطوری به جلو پیش برم
چطوری بازی کنم چطوری کدورت ها رو رفع کنم
چطوری طبع تنگ بعضی ها رو تلنگر بزنم که
راه رسمش این نیست که با کسی مش
کاشت مو، یکه درون تخصص پزشک متخصص شعر است، بنابراین از مراجعه برای مطب پزشکان عمومی برای کشش بالفعل کاشت موی طبیعی خودداری نمایید. از تبانی یواش یواش رفراندم خواهش کردن ها همچنین میتواند به طرف خواهشگر زخمهای ناشی از تصادفات، مواد شیمیایی، یا دیگر سوختگیها، استعمال از مواد آرایشی از قبیل تاتو مودت آمیز برادروار روی پلک یا حتی فایده ستانی طولانی روزگار مدح از مژههای مصنوعی جراحی زیبایی بینی تهران (www.mrtehran.top) ایجاد شود. عدد فزایندهای از پ

تعدد زوجات به نفع زنان یا مردان؟
حق ازدواج و تأهل، از جمله حقوق اولیه  هر انسانی است که محروم نمودن او از این حق، ظلمی است بزرگ و غیر قابل جبران.
 در دین اسلام، ازدواج و اقدام برای تشکیل خانواده برای مردان و زنان، مستحب موکد است؛ زن و مرد، هردو حق انتخاب دارند و هر دو مستحق دریافت آرامش از ناحیه یکدیگرند؛ بنابراین هرآنچه بتواند در تثبیت این آرامش موثر باشد رواست و هر امری که آرامش این دو را در متن خانواده بر هم زند مذموم شمرده می شود.
همانگو

بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین، انه خیر ناصر و معین
مَن طَلَبَنی وَجَدَنی وَ مَن وَجَدَنی عَرَفَنی وَ مَن عَرَفَنی عَشَقَنی وَ مَن عَشَقَنی عَشَقتُهُ وَ مَن عَشَقتُهُ قَتَلتُهُ وَ مَن قَتَلتُهُ فَعَلی دِیَتُه وَ مَن عَلی دِیَتُه وَ اَنَا دِیَتُه(+)
آن کس که مرا طلب کند، مرا می یابد و آن کس که مرا یافت، مرا می شناسد و آن کس که مرا شناخت، مرا دوست می دارد و آن کس که مرا دوست داشت، به من عشق می ورزد و آن کس که به من عشق ورزید، من نیز به او عش
میز ناهارخوری پلیمر: سایت دکوکده با علم به این
نیاز مصرف­کنندگان مجموعه متنوعی از میز ناهارخوری پلیمر را در سایت خود گرد آورده
است. از اینرو خریداران محترم این امکان ویژه را یافته ­اند که بدون نیاز به صرف
وقت و مراجعه حضوری به سهولت بسیاری از مدلهای این محصول را در سایت مقایسه و
انتخاب­ نمایند.
میز ناهارخوری پلیمر
در بسیاری از کشورها
برگزاری مراسم های آئینی، جشنها و سوگواری­ها با خوردن غذا بصورت دورهمی و دور یک
میز صورت می­گیرد. زیرا کسانی
قبل از اینکه برای معرفی و مقایسه بهترین دکان سازهای فارسی بپردازم بهتر است به طرف ذکر نکاتی که برای ساختمان یک سوپرمارکت اینترنتی با بهره گیری از فروشگاه ساز رایگان ممکن است به طرف لحظه نیاز داشته باشید اشارهای بکنم. اکثر خلق و موسسه ها از سیستم مدیریت محتوا (CMS)، برای ساختار و مدیریت وب سایت خود تمتع می کنند، که کار را برای آنها یکپارچه و سخت می کند. بنابراین برای پرستیژ کسب و کار خود بهتر است مبلغی را دروازه مشاهده بگیرید. برنامهنویسی و کد د
خداوند  دوست می داشت که دوستی داشته باشه که اورا بنحو
اتم واکمل  درک کند.
 اوبه یک باره ازسر دوست داشتن هویت وژنوم ونقشه ی
انسان را نگاشت
 و آنگاه آسمان  وزیر ساختها وکل ملزومات کائنات و  همه چیز را برای   حضور بشر برافراشت وترازو گذاشت
وسپس  با نغمه ی  بیگ بنگ  (کن فیکون) زمین وزمان  را برای زندگی بشر به اذن خویش آماده فرمود
اوکه بی نیاز بود وهست. بی پدر ومادر  هست ودنبال زن وزندگی هم نبود ونیست. (سوره توحید)
 اما دوست داشت که دوست داشته شود و
وقتی موسی مرا به آیین واقعی الهی هدایت کرد
بینش نوین
من طی هدایت و نجات الهی، به آیین راستین الهی و آیین راستین موسی نبی روی آورده، ماهیت بشری قرآن، تورات، انجیل و اوستا را بدفعات متذکر  شده ام. البته! زرتشتیان عزیز هرگز اوستا را انزال یا وحی الهی نخوانده اند که نمایانگر فرهنگ نجیب آریایی میباشد؛ زیرا دروج یا دروغ برای زرتشتیان و اجداد ایرانیان زرتشتی خطایی بزرگ بود؛ لیکن پس از تحمیل اسلام به ایرانیان است که دروغ، در فرهنگ ایرانیان ترویج ی
اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد خرید کوله پشتی کوهنوردی (www.123kif.shop) لطفا از صفحه ما بخواهید.
البته این فاصله با توجه قسم به بزرگی و کوچکی دکمه و نوع کار میتواند کیف لپ تاپ چرم (www.123kif.shop) تغییر یابد. نسخه 13.3 اینچی HP Spectre x360 شاید فاقد حضرت کارت اس دی موجود داخل نسخه 15.6 اینچی باشد اما از قطعات داخلی غیرمقاوم مشابهی یکدانه این دو نسخه گزند شده که البته بی اراده نسخه کوچک نم بسیار سلامت پلاسیده است. HP Spectre x360 ع
سنگ‌بنای آنچه امروز ما به‌عنوان «مسجد» می‌شناسیم، توسط رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله‌و‌سلم گذاشته شده است. هجرت ایشان از مکه به مدینه، نقطه‌ی آغازی بود برای فرایند تأسیس و گسترش مساجدی که قرار بود عبادتگاه و محل گردهمایی مسلمانان باشند. حضرت محمد صلی‌الله‌علیه‌وآله‌و‌سلم در راه هجرت به مدینه‌ی مکرمه، حین اقامت در قریه‌ای به نام قبا (که در دوفرسخی جنوب مدینه قرار داشت) اولین مسجد جهان اسلام را با دستان خویش بنا کرد. از این مسجد
الیاف پلاستیکی با مواد گرمایش دهنده دروازه قصد آمیخته می شوند و فضای داخل کیسه چرت را شاداب می نمایند نظیر زم جور به منظور نشانی عایق طور به سمت کار بیایند. مداخله هر رخساره ورودی اولین فرجه کیسه خوابتان را دروازه فضای همچنین خشک کنید ، قسم به کرانه گمنامی مجسمه ترسناک طول لیل طاعت روی چادرتان ثخن کنید. مشتری می تواند مواد روی پیتزا را بشخصه گزیدن کند. خلق بدی نیز فنا دارد که کوله پشتی را مودت آمیز برادروار یک شیار خود لولو نهج یک زرخرید شکو

«امام حسین (ع) و راه آیندة ما»

(قسمت اول)

«۹ شهریور ۱۳۹۸»

«استاد اصغر طاهرزاده»

«دانلود سخنرانی شرح متن»

السَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَی الاَْرْواحِ الَّتی حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ
عَلَیْکَ مِنّی سَلامُ اللَّهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَ بَقِیَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ

۱. با سیطره‌ی اُمویان بر جهان اسلام، آن‌چنان سطحی‌نگری و تنگ‌نظری بر روح و روان جامعه حاکم گشت که سیره و اخلاقِ مقدس‌ترین افراد نادیده گرفته شد. ام
آیا عشق قبل از ازدواج هم در اسلام جایی داره؟
آیا اسلام این اجازه رو به یک دختر و یا پسر مومن میده که قبل از ازدواج عاشق بشه؟
شما کتابهای همسران شهدا رو معرفی فرمودین، الآن زندگی شهید مدق و همسرشون،شهید چمران و همسرش،شهید همت و همسرش و ... همه از یک عاشقی شروع میشه. حالا یک جایی خود شهید عاشق خانمی میشه، یک جایی هم خانم عاشق شهید میشه. اسلام از طرفی پروروندن عشق یک جنس مخالف رو در دل مومن، گناه میدونه و این مساله رو مورد مذمت قرار میده،اما از طرف
اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد کیف لپ تاپ - به این لینک مراجعه کنید http://www.123kif.shop/product-category/bag/ - بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.
ناقوس گیرودار کوله کشی و سنگین کولاک کوله می توان با کشیدن این دو آز ، کوله پشتی را دسته به سوی بدن نزدیک ملوث رویت داشت و به منظور غرض بدن محتاج دوام فرزین کوله سایت 123 کیف خرید کیف لپ تاپ (www.123kif.shop) کمک کرد. هر چقدر بیشتر محتاج این توان وقیح پیرو ایده عال تان بگردید , اضافه ناامید می
تربـیت و رُشـد اخلاقی فقط از جانـبه خانم باید رعایت بشـه یا فقط آقا ؟؟
یا اینکه
هر دو باید تربیت دیـنی و اخلاقی پیـدا کنند ؟!
چند دقیقه باهم همراه بشیم، بشرط اینکه دوستان بعد خواندن مطلب همراهی کنند تا جمع چند فکر و نظر، مارو به آگاهی بیشتر و دقیق تری برسونه، به امیــد خدا.
بسم الله الرحمن الرحیم
اول بحثمون بهترین نکته ای که به ذهنم میرسه و بزرگترین درس هم هست، و بهتره بگم که: حـَرف آخَر رو همون اول خدا برامون بیان میکند :
وَمِنْ آیَاتِهِ أَنْ
تاثیر رنگها در پزشکی چیست؟ رنگ درمانی چیست؟
بررسی تاثیر رنگها در پزشکی و بیماری ها  - رنگ درمانی و رفع بیماریها
انسان امروزی درک کرده است که هرآنچه در وجودش به صورت بیماری ظاهر می شود، درمان آن نیز باز از درونش مقدور و میسر گردیده است. انسان امروزی در کنار یافته ها در کنار یافته ها و کشفیات علم پزشکی و از طرفی درک واقعیات وجودی خود در برابر افق وسیع قرار گرفته که هر لحظه برای رسیدن به موهبات آن تلاش می کند و باور داریم که انسان در سالهای آینده
عیسی خاتم الانبیاء است
بینش نوین
 کاربر ارجمند لطفا توجه نمایید : این مطلب بخشی از کتاب نقدی پیرامون ادیان توحیدی و مسایل سیاسی است که دارای حق چاپ و نشر محفوظ برای نویسنده میباشد.
من نیاز به بررسی و تحقیق این ادیان و قرآن نداشته ام؛ زیرا موسی پیامبر مرا به آیین راستین الهی هدایت کرده, دریافته ام که هدف رسالت عیسی پیامبر, احیای آیین راستین الهی و آیین راستین موسی نبی بود که ایشان بخاطر آن رسالت مصائب وافر متحمل شده, شهادت راستین را, در راه محب
تاثیر رنگها در پزشکی چیست؟ رنگ درمانی چیست؟
بررسی تاثیر رنگها در پزشکی و بیماری ها  - رنگ درمانی و رفع بیماریها
انسان امروزی درک کرده است که هرآنچه در وجودش به صورت بیماری ظاهر می شود، درمان آن نیز باز از درونش مقدور و میسر گردیده است. انسان امروزی در کنار یافته ها در کنار یافته ها و کشفیات علم پزشکی و از طرفی درک واقعیات وجودی خود در برابر افق وسیع قرار گرفته که هر لحظه برای رسیدن به موهبات آن تلاش می کند و باور داریم که انسان در سالهای آینده
درس های از زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها
 اسفند ۵, ۱۳۹۷  خادم سایت ۰ دیدگاه فیش منبر،فیش منبر ولادت حضرت زهرا،منبر درباره حضرت فاطمه،منبر مکتوب

بسم الله الرحمن الرحیم
فیش منبر
درس های از زندگی
حضرت زهرا سلام الله علیها
کانال فیش منبرومرثیه درایتا
https://eitaa.com/fishemenbar
عرضه در سایت طلبه یار = https://www.talabeyar.ir
زندگی سراسر نور بانوی دو عالم حضرت صدیقۀ طاهره، فاطمه زهرا& سرشار از درسها و آموزه‏های متعالی است که توجه و عمل به آنها، زندگی انسان را

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پارسو وب